24. 4. 2008

gramo, Gramo, GRAMOfon


Jednoho dne jsem odcestoval domů i z polofunkčním gramofonovým přístrojem, vyrobeným okolo 30. let 20. století. Jak jsem již psal, není zcela funkční, protože mu chybí závaží na otáčející hřídelce, díky níž je zajištěn plynulý a „otáčkově přesný“ provoz. Přesněji, je tam místo tří závaží jen jedno a to dělá pěknou neplechu. Při provozu se to celé chvěje a hrot jehly také nijak dobře nesedí na desce. Pokud takový gramofon doma máte (popř. podobný) neváhejte a poskytněte náhradní díly.:)
Dost už o nefunkčnosti, chci říci, že zvuk mě dosti překvapil svoji hlasitostí. Doslova mě fascinuje fakt, že nepotřebuje zdroj elektrické energie a funguje to. Pro takové věci mám vždy slabost. Na závěr si můžete poslechnout Straussovu operu: „Císařský valčík“, přeji příjemný poslech.:)

18. 4. 2008

Blbost lidí je nekonečná - bohu díky

   Tak jako je hloupost lidí značná, tak i tak je jejich zhovadilost nekonečná. Nemluvím jen o lidech čistě hloupých od přírody, ale mluvím o těch, kteří se tak chovají za výsledkem být ještě podřadnějšími bytostmi, než jsou doposud. Hloupý člověk, který si hraje na hlupáka ve své mysli chce být chytrým člověkem, ale nechápe, že právě tento chtíč je toliko nebezpečný a zhoubný.
   Posuďte samy, jaký by byl svět bez hlupáků a totálních hovad. Ekonomie státu by šla prudce dolů, výroba by se omezila na minimum a spousta vysoce postavených lidí chtě nechtě, skončilo svoji kariéru na poli nezaměstnaných. Společnost tyto hlupáky nesmí odsuzovat, ale právě je podporovat. Vždyť jen díky nim mohou prosperovat obchody a prodávat takřka neprodejné zboží…a komu?..., no přece opět hlupákům. Trh se proto řídí nabídkou a poptávkou a jejich indikátorem jsou právě hlupáci.

Opera - Moje srdeční záležitost

V dnešní tvrdé konkurenci mezi internetovými prohlížeči hlavně vyniká Mozilla Firefox. Jasně je snadno konfigurovatelná, má otevřený zdrojový kód, spousty a spousty pluginů (add-ons). Ale za svou modularitu platí velkou pomalostí a náročností na operační paměť. Mým stálým osobním favoritem zůstává Opera. Ihned po instalaci má všechno co většina lidí potřebuje k životu. Je rychlá a velmi snadno ovladatelná. Cokoliv se vám na ní nelíbí, tak stačí na to kliknout pravým tlačítkem a dát „Odstranit z lišty“ Nebo si tam můžete cokoliv přidat „Shift+F12“ Dobrý je i zabudovaný poštovní klient, který používám. Také skvělá myší gesta nejsou k zahození. Někdo má problémy s tím, že příliš mnoho funkcí, které nepotřebují. To jsou podle mě neznalí lidé. Žádné funkce v Opeře nepřekážejí a ani ji nezpomalují jako je to u konkurence. Možná trochu na škodu je integrovaný bittorrent klient, který se standardně spouští. Tady stačí stisknout „Ctrl+F12“ --> Pokročilé volby --> Stahování a najít příponu „.torrent“ (zde nesmí být zaškrtlé „Skrýt typy souborů otvírané Operou“). Jestli vám ke spokojenosti opravdu ještě něco chybí, tak si můžete stáhnout několik doplňků widgets. Znám několik lidí, kteří slepě následují dav a s ním Firefox. Tím myslím, že používají Firefox bez jakýchkoliv doplňků, jenom suchý a jednoduchý. Těm s klidem v duši mohu doporučit skvělou Operu. A i jiným lidem, kteří chtějí vyzkoušet něco jiného.

Opera ke stažení: zde

Opera podporuje výborné skinovatelné prostředí a zde je pár mých oblíbenců :) zde zde zde

Pro přesnější informace: zde zde zde





17. 4. 2008

Obrázky z mého deníčku (Ov)


(pila osudu)

(pomooooc)

(velký den Lajky, no help)

(tak se krade elektrika)

Vznik světa za několik let, aneb jak vzniklo křemíkové nebe.

Píší se 70. léta a křemíkové peklo má prvního obyvatele z řad polovodičových součástek. Stalo se tak náhle, díky zavinění obsluhy a to při pokusu o přetaktování obří kalkulačky chlazené čtyřmi obřími motory , určené pro vojenské účely. Tento fakt, že křemíkové polovodiče odchází na věčnost stejně jako lidé, dal základy vytvoření křemíkového pekla. Ptáte se proč vzniklo jen peklo a nikoli nebe? Odpověď je prostá „Nebe vzniklo až později okolo 21. století.“ Do doby, než vzniklo ono polovodičovými součástkami tolik vychvalované nebe, museli se všichni spokojit jen z peklem. Nemalou měrou se na funkčnosti (tedy spíše poruchovosti) podílel i software, zejména výmysly od Microsoftu likvidovaly součástky jak mor.
   Aby se zabránilo častým odchodům na věčnost, vymysleli jiné firmy jak kusy hardwaru zachránit a vyvíjely různorodé antiviry , brány, atd… Ať už pobyt v pekle byl zaviněn hardwarově či softwarově, vždy existoval způsob jak svůj systém vyladit a stabilizovat. Tou dobou se začalo budovat křemíkové nebe…né, nebylo to jen díky silnými a prosadit se chtivými křemíkovými odbory, bylo to i díky blahodárně působícím programům, zejména Linuxu. Domácím počítačům už odpadla častá nevolnost při pravidelných pádech systému a celkově se práce zkvalitnila. Elektronické součástky se již mohli soustředit na svoji činnost, i návštěvy v servisních střediscích byli méně časté.
   Lze tedy říci, že od „dřevěných dob“ polovodičů se zlepšil a zkvalitnil jejich život. Je velmi důležité, aby součástky měli jak křemíkové nebe, tak i peklo, poněvadž všechny součástky věří, že půjdou do nebe a proto jsou i ochotny pracovat. Není to jak u lidí, že by součástky byli zlobivé a šli do pekla. Peklo slouží jen jako mezi zastávka při cestě do nebe. Je pravda, že některé zde zůstanou, poněvadž není v nebi tolik místa, ale to jim samozřejmě nesmíme říci.